Week 1 · 30 december t/m 5 januari 2025

Koolhydraatarm weekmenu week 1 – 2025

Naar weekmenu
Een koolhydraatarm weekmenu, speciaal samengesteld voor week 1.

Ik hoop dat iedereen een heerlijke kerst heeft gehad. Wat ik altijd zo mooi vind aan de feestdagen, is dat we volop genieten van lekker eten en de gezelligheid met familie. Daarna krijgen we vaak vanzelf weer de behoefte om de gezonde draad op te pakken. Het nieuwe jaar voelt dan ook echt als een frisse start, een schone lei. We laten het oude jaar achter ons en beginnen vol goede moed aan 2025.

Misschien heb je al een paar persoonlijke doelen voor jezelf gesteld voor het nieuwe jaar. Wij hopen natuurlijk dat gezond eten daar een van is! Wat ons betreft is een gezond voedingspatroon de basis voor al je andere doelen. Want als je je energiek en lekker in je vel voelt, wordt het behalen van die doelen een stuk eenvoudiger.

Deze week start het nieuwe weekmenu een beetje anders, omdat het nieuwe jaar op woensdag begint. Het weekmenu loopt daarom van 30 december tot en met 5 januari. Houd er rekening mee dat de aanbiedingen van Albert Heijn en Lidl deze week ook afwijkend zijn. De huidige aanbiedingen gelden tot en met 1 januari, en vanaf 2 januari komen er nieuwe aanbiedingen die tot en met 5 januari geldig zijn. Zodra deze bekend zijn, voegen we ze toe aan het menu.

Hoe werkt het Lowcarbchef weekmenu?

Voor iedereen die nieuw is en ons weekmenu bekijkt, leggen we graag kort uit hoe het werkt. Elke week, op zaterdag of zondag, publiceren we een nieuw weekmenu op onze blog. Dit menu is speciaal samengesteld voor de aankomende week en loopt van maandag tot en met zondag.

De reden dat we wekelijks een nieuw menu delen, is om het zo relevant mogelijk te maken. We stellen ons menu namelijk samen op basis van de wekelijkse aanbiedingen bij grote supermarkten. Zo eet je met het seizoen mee én bespaar je geld op je boodschappen. Ons weekmenu voldoet altijd aan de volgende richtlijnen:

  • Maximaal 40 gram koolhydraten per dag
  • Een maaltijd bevat altijd een bron van gezonde vetten (gelijk aan 2 eetlepels)
  • Een maaltijd bevat minimaal 20 gram eiwitten
  • Bevat ca. 1500-1700 kcal
  • Per dag minimaal 300 gram groente, maar het liefst meer
  • Zo min mogelijk tussendoortjes. Kies gezonde opties, zoals handje noten, snoepgroente met roomkaasdip, of onze Lowcarbchef keto koekjes

Ons doel met het weekmenu is om jou te inspireren en te laten zien hoe je eenvoudig koolhydraatarm kunt eten. Je kunt, indien gewenst, zelf de calorieën en andere voedingswaarden bijhouden, zodat je het menu kunt aanpassen aan jouw persoonlijke koolhydraten- en caloriebehoefte. Wil je meer weten over koolhydraatarm eten? Lees dan onze blogs over het koolhydraatarm dieet en het keto dieet.

Weekmenu (30 dec t/m 5 jan)

Maandag

30 dec
Ontbijt
200 g Griekse yoghurt, 5-10% vet of volle kwark met zelfgemaakte granola en handje blauwe bessen 45 min · 2,1 g koolhydraten
Lunch
Roerei van 3 eieren met bieslook en frisse salade 10 min · 4,3 g koolhydraten
Diner
Griekse gevulde paprika 1 uur · 14,6 g koolhydraten
Totaal 1.112 kcal · 21,0 g koolhydraten

Dinsdag

31 dec
Ontbijt
Kokospap 10 min · 8 g koolhydraten
Lunch
Tonijnburgers met frisse salade 25 min · 2,2 g koolhydraten
Diner
Gevulde kip met spinazie en boursin 40 min · 14,8 g koolhydraten
Totaal 1.783 kcal · 25,0 g koolhydraten

Woensdag

1 jan
Ontbijt
200 g Griekse yoghurt, 5-10% vet of volle kwark met zelfgemaakte granola en handje blauwe bessen 45 min · 2,1 g koolhydraten
Lunch
Tosti van 2 sneetjes kha witbrood met ham en kaas
Diner
Shepherds pie met gehakt 1 uur · 10,8 g koolhydraten
Totaal Totaal volgt

Donderdag

2 jan
Ontbijt
1 of 2 sneetjes kha witbrood met plakje kaas en 1 of 2 gekookte eitjes
Lunch
2 Low Carb wraps met roomkaas, gerookte zalm en handje sla
Diner
Merguez met groenten en tzatziki 40 min · 13,1 g koolhydraten
Totaal Totaal volgt

Vrijdag

3 jan
Ontbijt
Chiapudding met cacao en hazelnoten 15 min · 5,7 g koolhydraten
Lunch
2 Low Carb wraps met roomkaas, rauwe ham of prosciutto en rucola
Diner
Spaghetti kip pesto 35 min · 20,6 g koolhydraten
Totaal Totaal volgt

Zaterdag

4 jan
Ontbijt
Cottage cheese met rood fruit en granola 10 min · 13,3 g koolhydraten
Lunch
Ouderwetse kippensoep met sneetje kha witbrood met kaas 3 uur · 2,3 g koolhydraten
Diner
Kip met knoflook-citroenboter en boontjes 20 min · 5,9 g koolhydraten
Totaal 1.285 kcal · 21,5 g koolhydraten

Zondag

5 jan
Ontbijt
Kwarkcake met noten 55 min · 3,9 g koolhydraten
Lunch
Ouderwetse kippensoep met sneetje kha witbrood met tonijnsalade 3 uur · 2,3 g koolhydraten
Diner
Zuurkool-ovenschotel 1 uur · 7,9 g koolhydraten
Totaal 1.190 kcal · 14,1 g koolhydraten
Smulrecept van de week

Keto bananenbrood

1,5 g koolhydraten per portie Bekijk recept →

Smulrecept van de week: keto bananenbrood

Boodschappen

Om de prijs zo laag mogelijk te houden, kijken wij elke week bij het maken van het menu naar de aanbiedingen van de Albert Heijn en Lidl. Door slim boodschappen te doen bespaar je al snel heel wat geld. Zo zijn groente en fruit uit het seizoen vaak goedkoper en in de aanbieding.

Lowcarbcenter

Producten uit dit weekmenu

Alles wat je deze week nodig hebt en niet in de supermarkt vindt.
Alles bestellen · € 10,28 Alle 2 producten in één keer in je winkelmand bij Lowcarbcenter

Weekdeals bij Lowcarbcenter (vanaf 1 januari)

Bekijk alle weekdeals van Lowcarbcenter

Naast onze receptensite runnen we ook een eigen webshop met een uitgebreid assortiment aan koolhydraatarme producten. Iedere week hebben we een nieuwe kortingsactie op een merk of productcategorie! De komende twee weken kun je profiteren van onze speciale nieuwjaarskorting: 40% korting op alle koolhydraatarme producten van WeCare en 25% korting op het volledige assortiment van Go-Keto. Hoogwaardige producten voor de beste prijs! Shop de aanbiedingen.

Aanbiedingen week 1 Albert Heijn

Aanbiedingen Lidl Week 1 - 2025.

Basisproducten voor een koolhydraatarme levensstijl

In ons weekmenu gebruiken we voor o.a. de ontbijtjes vaak speciale koolhydraatarme producten die je niet overal kunt kopen. Hieronder een overzicht van de speciale producten die we het meest gebruiken in onze recepten:

Deze producten kun je kopen in onze webwinkel (Lowcarbcenter), zo weet je zeker dat je de juiste producten in huis haalt en steun je ons om deze weekmenu’s te blijven maken!

Lowcarbchef kookboek met 15% korting

Speciale nieuwjaarskorting op ons populaire kookboek: ‘Lowcarbchef het complete koolhydraatarme kookboek‘. In het boek vind je een verzameling van ons 100 populairste recepten, plus  4 complete weekmenu’s en informatie over koolhydraatarm eten, koken en bakken. Kortom in dit boek vind je alles voor een gezonde start van 2025. Koop het boek nu met gratis verzending en 15% korting!

Lowcarbchef kookboek met korting.
Bekijk en bestel het boek hier.

Een koolhydraatarm weekmenu, speciaal samengesteld voor week 1.