Weekmenu week 28 met taart, ovenschotel, eenpansgerecht en spaghetti.

Koolhydraatarm weekmenu week 28 – 2025

Volgens het KNMI hebben we de op een na warmste juni ooit achter de rug, en dat hebben we zeker gemerkt. Zelf heb ik er absoluut van genoten, maar eerlijk is eerlijk: ik ben ook wel weer blij dat het de komende dagen iets koeler wordt. Even ademhalen, even niet zweten bij het koken. Richting het weekend wordt het weer warmer, dus geniet van die paar frisse dagen!

In onze Facebook-community (sluit je ook gratis aan) hadden we deze week mooie post over de uitdagingen van koolhydraatarm eten in de zomer. Denk aan minder eetlust, warm weer, vakantieverleidingen… Toch vond ik het inspirerend om te lezen hoe trouw velen van jullie blijven aan een low carb leefstijl. Echt geweldig !En als je zelf soms tegen dingen aanloopt, dan is onze groep echt een aanrader, stel je vragen of laat je inspireren door wat anderen koken.

Voor deze week heb ik weer een heerlijk nieuw weekmenu voor je samengesteld. Lekker zomers, goed vol te houden, en afgestemd op wat er nu in de aanbieding is bij de Albert Heijn en Lidl. Denk aan: sperziebonen, kipdijfilet, kipfilet, puntpaprika, broccoli en courgette. Of je nu snel iets fris op tafel wil zetten of juist trek hebt in een voedzame avondmaaltijd na een drukke zomerdag: dit menu helpt je weer op weg. Succes deze week, en vooral: geniet ervan.

Hoe werkt het weekmenu precies?

Iedere zaterdag of zondag vind je op onze blog een nieuw koolhydraatarm weekmenu voor de komende week, van maandag tot en met zondag. We stellen dit menu telkens opnieuw samen, zodat het perfect aansluit op de actuele supermarktacties. Op die manier eet je voordelig én met de seizoenen mee. Zo houd je jouw boodschappenbudget in balans én krijg je de juiste voedingsstoffen binnen. Onze weekmenu’s voldoen altijd aan een aantal vaste richtlijnen, zodat je zeker weet dat je lichaam krijgt wat het nodig heeft:

  • Maximaal 40 gram koolhydraten per dag
  • Elke maaltijd bevat minstens 20 gram eiwitten
  • Altijd een gezonde bron van vetten (ca. 2 eetlepels per maaltijd)
  • Totaal ca. 1500 tot 1700 kilocalorieën per dag
  • Minimaal 300 gram groenten per dag – liefst meer
  • Beperkt aantal tussendoortjes. Kies gezonde opties, zoals handje noten, snoepgroente met roomkaasdip, of onze Lowcarbchef keto koekjes

We willen het je zo makkelijk mogelijk maken om koolhydraatarm te eten, zonder urenlang zelf te hoeven plannen. Het weekmenu biedt een complete basis die je eenvoudig kunt aanpassen. Wil je bijvoorbeeld wat meer of juist minder calorieën binnenkrijgen? Dan kun je zelf de porties bijstellen of een extra maaltijd toevoegen. Het menu is dus geschikt voor zowel beginners als gevorderden binnen het koolhydraatarme of ketogene dieet. Wil je meer weten over koolhydraatarm eten? Lees dan onze blogs over het koolhydraatarm dieet en het keto dieet.

Weekmenu (7 t/m 13 juli)

OntbijtLunchDiner
Maandag200 g Griekse yoghurt, 5-10% vet of volle kwark met de beste keto granola en blauwe bessenSalade met makreel, rode biet en kappertjesOvenschotel met kip en groenten
DinsdagHartige cottage cheese ontbijtbowl met eiCourgette pannenkoekjes (ook koud lekker)Gevulde puntpaprika met frisse shirazi salade of maaltijdsalade met geitenkaas
Woensdag200 g Griekse yoghurt, 5-10% vet of volle kwark met de beste keto granola en blauwe bessenEenvoudige salade met tonijnEnchilada ovenschotel
Donderdag Chiapudding met frambozenKoolhydraatarme pistolet met filet americanKoolhydraatarme paella of Toscaanse zalm in roomsaus
Vrijdag Groene smoothie of choco-pindakaas smoothieKoolhydraatarme lunchwrapsSpaghetti kip pesto of knoflook chili pasta met garnalen
Zaterdag Omelet Mediterraanse stijl of Marokkaanse fritattaCourgettesoep of broccolisoep met 1 of 2 low carb afbakbolletjes met kaasBig Smash Tacos of Italiaanse wraps
Zondag HazelnootpannenkoekjesCourgettesoep of broccolisoep met 1 of 2 low carb afbakbolletjes met kaasGebakken kip met boontjes en knoflookboter

Smulrecept van de week: koolhydraatarme monchoutaart

Boodschappen

Om de prijs zo laag mogelijk te houden, stemmen we ons weekmenu af op de actuele aanbiedingen van Albert Heijn en Lidl. Door slim boodschappen te doen, kun je al snel flink besparen. Seizoensgroenten en -fruit zijn vaak niet alleen goedkoper, maar ook regelmatig in de aanbieding.

Weekdeals bij Lowcarbcenter (t/m 13 juli)

Good good producten, zoals chocopasta en jam op een tafel.
Wist je dat we naast onze receptensite ook een eigen webshop hebben? In onze shop Lowcarbcenter vind je een uitgebreid assortiment aan koolhydraatarme producten, van ontbijt tot snacks en alles daartussenin.

Ook deze week (week 26) hebben we weer een mooie actie voor je klaarstaan: je profiteert van tot wel 35% korting op alle producten van Good Good! Dit merk is geliefd vanwege hun smakelijke én suikervrije alternatieven.

Populaire producten in de aanbieding zijn onder andere:
Suikervrije aardbeienjam 🍓
Lemon curd 🍋
Crunchy salty caramel snackreep
Chocoladepasta 🍫

Bekijk de volledige actie nu op lowcarbcenter.nl

Albert Heijn (7 t/m 13 juli)

Overzicht van alle aanbiedingen bij Albert Heijn in week 28.

Lidl (7 t/m 13 juli)

Overzicht van alle aanbiedingen bij de Lidl in week 28.

Basisproducten voor een koolhydraatarme levensstijl

In ons weekmenu gebruiken we voor o.a. de ontbijtjes vaak speciale koolhydraatarme producten die je niet overal kunt kopen. Hieronder een overzicht van de speciale producten die we het meest gebruiken in onze recepten:

Deze producten kun je kopen in onze webwinkel (Lowcarbcenter), zo weet je zeker dat je de juiste producten in huis haalt en steun je ons om deze weekmenu’s te blijven maken!

Aanrader: Keto granola van Lowcarbchef

Wij ontbijten bijna altijd met Griekse yoghurt, bosvruchten en granola. Onze favoriet? Onze eigen Lowcarbchef Keto Granola. Onze granola heeft niet alleen een perfecte voedingswaarde, maar is ook heerlijk knapperig en vol van smaak. En met slechts 3,3 gram koolhydraten per portie past hij perfect in een koolhydraatarm ontbijt.

Keto granola van Lowcarbchef
Bekijk en bestel de granola hier.

Weekmenu week 28 met taart, ovenschotel, eenpansgerecht en spaghetti.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*