← Terug naar recept
12 repen

Alleen op scherm · hieronder het A4-vel zoals het uit de printer komt

Lowcarbchef lowcarbchef.nl

Koolhydraatarme kitkat

Bereidingstijd 35 min · Kooktijd 12 min · Totale tijd 3 uur · 12 repen · 1,9 g koolhydraten per portie

Chef: Quint Kames · Categorie: Snacks, Dessert

Ingrediënten

Koekjesdeeg
  • 150 gr amandelmeel
  • 30 gr erythritol
  • 1 tl bakpoeder
  • snufje zout
  • 70 gr ongezouten roomboter, zacht
  • 1 eigeel (van middelgroot ei)
Chocoladevulling
  • 100 gr pure chocoladedruppels of min. 85% cacao chocoladereep
  • 10 gr kokosolie
Chocoladetopping
  • 150 gr chocoladedruppels of min. 85% cacao chocoladereep
  • 15 gr kokosolie
  • snufje zeezout

Bereidingswijze

  1. Meng in een kom of blender het amandelmeel, erythritol, bakpoeder en zout. Voeg de roomboter in kleine blokjes en het eigeel toe en mix of kneed tot een homogeen deeg zonder klontjes boter. Vorm een deegbal en leg deze minimaal 1 uur in de koelkast of 30 minuten in de vriezer.
  2. Verwarm de heteluchtoven voor op 165°C. Rol het deeg tussen twee vellen bakpapier uit tot ongeveer 0,5 cm dikte. Verwijder het bovenste vel bakpapier en snijd het deeg in rechthoeken van ongeveer 8–9 cm × 1,5 cm (36 koekjes)
  3. Leg het bakpapier met het deeg op een bakplaat en bak de koekjes 10–12 minuten, tot de randen licht goudbruin zijn. Maak ze daarna voorzichtig los met een spatel en laat ze minimaal 1 uur volledig afkoelen (ze worden pas krokant na het afkoelen).
  4. Smelt voor de vulling 100 gr chocoladedruppels (of chocoladereep) met 10 gr kokosolie au bain-marie en roer tot de chocolade volledig gesmolten is.
  5. Pak nu de afgekoelde koekjes erbij. Voor elke kitkat heb je 3 koekjes nodig, je maakt in totaal 12 kitkat repen.
  6. Verdeel de gesmolten chocolade over 2 van de 3 koekjes per reep (met een spuitzak of lepel). Stapel de koekjes: twee koekjes met chocolade ertussen en een derde koekje zonder vulling bovenop. Zet de repen 30 minuten in de koelkast of vriezer om op te stijven.
  7. rSmelt ondertussen voor de topping 150 gr chocoladedruppels (of chocoladereep) met 15 g kokosolie au bain-marie.
  8. Doop elke reep in de gesmolten chocolade, draai hem met een vork zodat alle kanten bedekt zijn en leg hem terug op bakpapier. Bestrooi met een snufje zeezout en zet de repen ongeveer 15 minuten in de koelkast, tot de chocolade volledig hard is.

Tips

Gebruik je een chocoladereep met minimaal 85% cacao in plaats van chocoladedruppels voor de KitKat? Voeg dan 2 eetlepels extra erythritol toe aan de vulling en 3 eetlepels extra erythritol aan de topping.

Voedingswaarden per portie

  • 227 kcalCalorieën
  • 1,9 gKoolhydraten
  • 4,6 gEiwit
  • 21,5 gVet
  • 4,8 gVezels
Scan voor het recept online lowcarbchef.nl/recept/koolhydraatarme-kitkat Producten uit dit recept bestel je op lowcarbcenter.nl · © Lowcarbchef.nl